V dneÅ¡nà dobÄ› už i menÅ¡Ã dÄ›ti majà pÅ™Ãstup k internetu u sebe doma, kolikrát majà i svůj vlastnà notebook s Wi-Fi a dokonce majà internet v mobilu. Má to výhody. Mohou si do Å¡koly vyhledat různé informace napÅ™Ãklad na referáty, pustà si pÃsniÄky Äi film, napsat e-mail, komunikovat s blÃzkými a přáteli. SociálnÃch sÃtà je celá Å™ada. Facebook, Instagram a podobnÄ›. VÄ›tÅ¡ina dÄ›tà právÄ› chce a má nÄ›kde nÄ›jaký úÄet, kde sdÃlà různé obrázky Äi pÃsniÄky, postuje fotky ze svého života, pÃÅ¡e statusy a komunikuje s ostatnÃmi i s tÄ›mi, které nezná. UrÄitÄ› nemá cenu dÄ›tem internet zakazovat. A je na nic dÄ›tem zakazovat sociálnà sÃtÄ›. Je dobré s dÄ›tmi o tomto právÄ› mluvit.
PovÄ›dÄ›t jim plusy a mÃnusy, které internet pÅ™inášÃ, a i vÅ¡e možné o sociálnÃch sÃtÃch. NÄ›které dÄ›ti se mohou stát obÄ›tmi kyberÅ¡ikany, jsou různÄ› vydÃrané, na to by urÄitÄ› nemÄ›ly pÅ™istoupit. Je dobré, když rodiÄe vysvÄ›tlÃ, jak si majà zabezpeÄit sociálnà sÃÅ¥, že by si nemÄ›li napÅ™Ãklad na Facebook pÅ™idávat do přátel lidi, které neznajÃ. A že rozhodnÄ› na sociálnà sÃtÄ› nemajà dávat adresu bydliÅ¡tÄ› a své osobnà kontakty. NÄ›které dÄ›ti si obÄas zahrajà hru na internetu a jsou na sociálnÃch sÃtÃch, ale nÄ›které jsou na nich pořád a neustále hrajà hry. Je to únik od reality? Možná majà pocit, že jsou osamÄ›lé. Že ve svém reálném životÄ› nemajà moc dobrých kamarádů, nebo že se jim rodiÄe právÄ› velmi málo vÄ›nujÃ.
RodiÄe kolikrát mohou být až pÅ™ÃliÅ¡ zahlceni pracà a povinnostmi, ale pak na své dÄ›ti bohužel nemajà tolik Äasu. Nemajà dostatek Äasu, aby je vzali na výlet, aby Å¡li s nimi do kina Äi bazénu, aby si s nimi povÃdali o jejich dÄ›tských starostech a problémech. PrávÄ› pak nÄ›které dÄ›ti až pÅ™ÃliÅ¡ unikajà skrz internet od reality a nÄ›které z nich se mohou pak stát obÄ›tmi kyberÅ¡ikany a různým výhrůžkám. Je tedy super dÄ›tem internet a sociálnà sÃtÄ› nezakazovat, ale popovÃdat si o tom s nimi.Â