K čemu slouží zazimovač do bazénu


S podzimem nastává pro každého majitele venkovního bazénu nutnost připravit jej na zimu. Pokud by toto opomenul, dočkal by se na jaře s největší pravděpodobností nepěkného překvapení a také nových nákladů, které by mu vznikly opravou škod způsobených zimou, sněhem a ledem, případně koupí nového bazénu.

Typ přípravy samozřejmě záleží na tom, jaký bazén vlastně máme. Pokud se jedná o nafukovací, pak stačí vypustit veškerou vodu, následně i vzduch, pořádně jej umýt a uskladnit na suchém, teplém místě, chráněném před myšmi a dalšími škůdci. U zapuštěného typu je situace poněkud složitější. Ten totiž musí vše přečkat tak, jak je, neboť není možné jej vyndat a dát na vhodné místo. I zde však existují pravidla, která je dobré dodržet.

vnitřní bazén zazimování nepotřebuje

Za prvé je dobré vypustit přibližně třetinu vody. Je to proto, že led má větší objem. Musí tedy pro něj zbýt dostatečné místo, až voda zamrzne. Ovšem led by také mohl poškodit vnitřní fólii, zvláště když se začne při oteplení trhat. Abychom tomu předešli, je dobré použít zazimovač do bazénu. Jedná se o přípravek, který led v podstatě „změkčí“. Také sníží teplotu, při níž se začne tvořit. Díky tomu nebude ani zdaleka tak nebezpečný jako kdybychom jej nepoužili.

typický zapuštěný bazén

Zde je však dobré si říci, že se stále jedná o chemii, a je dobré si tedy nejprve přečíst a přesně dodržovat pokyny výrobce, zvláště co se dávkování týče. Jeho porušení by totiž mohlo mít nepěkné následky, zvláště pokud se v té vodě chceme na jaře koupat. Avšak i když se jedná o účinný přípravek, přesto se doporučuje zavést i další opatření. Jedná se například o PET lahve naplněné zčásti vodou či pískem tak, aby plavaly na hladině vzpřímeně. Ty totiž také mohou pomoci ochránit vnitřní folii od poškození ledem. Je však jasné, že se tato opatření v žádném případě nevyplatí podceňovat. Značně tím totiž zvýšíme životnost našeho bazénu a usnadníme si práci na jaře. A to je rozhodně něco, co každý z nás ocení.